Den här sidan är inaktuell se www.kalmarlansmuseum.se för aktuell information.

Kalmar läns museum logga
Loading
 Hem »  Samarbetspartners »
Textstorlek ikon

Textstorlek │ Webbplatskarta │ Kontakt │ Translate

Samarbetspartners

Personal

Marknadsenheten arbetar för att synliggöra Kalmar läns museum för allmänheten, myndigheter och företag. Vill du veta mer om vad Kalmar läns museum kan erbjuda just dig eller ett sponsorsamarbete är du varmt välkommen att kontakta oss.
 

Jonas Åkesson

Butiksansvarig, Eketorps borg 

jonas.akesson@kalmarlansmuseum.se

072-512 06 20

 

Yvonn Söderholm

Kaféföreståndare 

yvonn.soderholm@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 60

 

Malin Sjövall

Receptionsansvarig/butiksbiträde 

malin.sjovall@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 01
070-318 01 68 

 

Stefan Siverud

Layout mm 

stefan.siverud@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 78

 

Seija Nyberg

Layout 

seija.nyberg@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 21

070-21 88 434

 

Mats Neander

Marknadskommunikatör 

mats.neander@kalmarlansmuseum.se
0480-45 13 58

Webbredaktör, webbutveckling

 

Agnesa Mamusha

Reception/Butik 

agnesa.mamusha@kalmarlansmuseum.se

 

Annette Kronlund

Borgchef Eketorps borg 

annette.kronlund@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 75

070-672 94 20

 

Gabriella Johansson

Eketorps borg 

gabriella.johansson@kalmarlansmuseum.se

070-672 94 25

 

Karin Axelsson

Kafébiträde 

0480-45 13 60

 

Andreas Juhl

Marknadschef/Verksamhetschef Eketorps borg 

andreas.juhl@kalmarlansmuseum.se 

0480-45 13 03
070 - 259 77 01 

Kalmar läns museum

Skeppsbrogatan 51 - Ångkvarnen

Box 104, 391 21 KALMAR

Telefon:

0480 - 45 13 00

Fax:

0480 - 45 13 65

Webbplats:

www.kalmarlansmuseum.se

info@kalmarlansmuseum.se