Den här sidan är inaktuell se www.kalmarlansmuseum.se för aktuell information.

Kalmar läns museum logga
Loading
 Hem »  Marknad »
Textstorlek ikon

Textstorlek │ Webbplatskarta │ Kontakt │ Translate

Marknadsenheten

Marknadsenheten arbetar för att synliggöra Kalmar läns museum för allmänheten, myndigheter och företag.  Marknadsenheten driver museets butik och reception samt museets kafé. Marknadsenheten ansvarar för Kalmar läns museums marknadsföring, sponsring och försäljning. Besöksmålet Eketorps borg drivs av marknadsenheten och är den del av Kalmar läns museums besöksmål.

 

Marknadsenheten har som mål att öka museets totala besöksantal och intäkter. Ökade intäkter innebär att vi kan erbjuda dig som besökare och kund en ännu bättre upplevelse av våra besöksmål och tjänster.

 

Vill du veta mer om vad Kalmar läns museum kan erbjuda just dig eller ett sponsorsamarbete är du varmt välkommen att kontakta oss.

 

Andreas Juhl

Marknadschef

0480-45 13 03

andreas.juhl@kalmarlansmuseum.se 

 

 

Personal

 

Andreas Juhl

Marknadschef/Verksamhetschef Eketorps borg 

andreas.juhl@kalmarlansmuseum.se 

0480-45 13 03
070 - 259 77 01 

 

Karin Axelsson

Kafébiträde 

0480-45 13 60

 

Gabriella Johansson

Eketorps borg 

gabriella.johansson@kalmarlansmuseum.se

070-672 94 25

 

Annette Kronlund

Borgchef Eketorps borg 

annette.kronlund@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 75

070-672 94 20

 

Agnesa Mamusha

Reception/Butik 

agnesa.mamusha@kalmarlansmuseum.se

 

Mats Neander

Marknadskommunikatör 

mats.neander@kalmarlansmuseum.se
0480-45 13 58

Webbredaktör, webbutveckling

 

Seija Nyberg

Layout 

seija.nyberg@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 21

070-21 88 434

 

Stefan Siverud

Layout mm 

stefan.siverud@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 78

 

Malin Sjövall

Receptionsansvarig/butiksbiträde 

malin.sjovall@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 01
070-318 01 68 

 

Yvonn Söderholm

Kaféföreståndare 

yvonn.soderholm@kalmarlansmuseum.se

0480-45 13 60

 

Jonas Åkesson

Butiksansvarig, Eketorps borg 

jonas.akesson@kalmarlansmuseum.se

072-512 06 20

Kalmar läns museum

Skeppsbrogatan 51 - Ångkvarnen

Box 104, 391 21 KALMAR

Telefon:

0480 - 45 13 00

Fax:

0480 - 45 13 65

Webbplats:

www.kalmarlansmuseum.se

info@kalmarlansmuseum.se